„Nie potrzeba szukać wolności w odległych krainach, ponieważ istnieje ona w Twoim własnym ciele, sercu, umyśle i duszy.

Oświecające wyzwolenie, wolność, czysta i nieskażona szczęśliwość czekają na Ciebie,

lecz aby to odkryć, musisz podjąć decyzję, by wyruszyć w Wewnętrzną Podróż.”

(B.K.S. Iyengar „Joga światłem życia”)

CZYM JEST JOGA?

Joga jest systemem aktywności prozdrowotnej opartym na asanach (ćwiczeniach, pozycjach) hatha jogi oraz technikach relaksacyjnych, świadomym oddechu. Łącząc te elementy poprawia się jakości Twojego życia: lepiej się poczujesz, nauczysz się popranego oddechu i wyciszania umysłu, zbudujesz kondycję, sprawność i elastyczność Twojego ciała.

Do ćwiczeń wystarczy Ci wygodne ubranie (getry, koszulka) oraz podstawowa mata – jeśli nie masz, możesz u mnie pożyczyć na czas zajęć. Pamiętaj, aby przeczytać regulamin przed zapisem na zajęcia.

MOJA JOGA?

Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam w 2000 roku. Od tego czasu joga jest stale obecna w moim życiu. Pomaga mi żyć w harmonii ze sobą i z otoczeniem. W 2013 roku zrezygnowałam z życia w mieście i zamieszkaliśmy z mężem i dziećmi w Borowianach – małej wiosce na skraju województwa śląskiego i opolskiego, otoczonej szumiącym lasem i pachnącymi łąkami. Tu uparcie i konsekwentnie kreuję swoje życie. Tu stworzyłam moje studio FOTOGRAFIA i JOGA, w którym wykonuję sesje fotograficzne (przeczytasz o tym więcej w zakładce fotografia), oraz uczę jogi, wyciszania umysłu i strategii radości życia. W 2020 roku uzyskałam uprawnienia INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ o specjalności JOGA, a następnie kwalifikacje zawodowe w dziedzinie kultury fizycznej jako INSTRUKTORA HATHA JOGI na „Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym” w Częstochowie pod kierownictwem profesora Szopy.

W roku 2022 ukończyłam kurs uzupełniający kwalifikacje instruktora  o zakres: OKOJOGA I CHOROBY PRZEWLEKŁE.

W roku 2023 ukończyłam kurs INSTRUKTORA JOGI TWARZY.

Jestem członkiem „STOWARZYSZENIA JOGI IYENGARA W POLSCE”.

Cały czas się szkolę, doskonalę praktykę własną i swój warsztat instruktorski na wielu kursach i szkoleniach. Zgłębiam tajniki relaksacji i medytacji. Łączę jogę z różnymi ścieżkami rozwoju i twórczej kreacji radości życia. Swoją energią i pasją chcę zarażać innych. Każdy uczeń jest dla mnie ważny, do każdego podchodzę indywidualnie, gdyż każde ciało jest inne i każdy w swoim własnym tempie pozbywa się blokad i ograniczeń.

REGULAMIN

I. Uczestnictwo w zajęciach

 1. W zajęciach mogą brać udział osoby, które dokonały płatności za zajęcia.
 2. Uczestnik zajęć bierze udział w ćwiczeniach na własną odpowiedzialność i własne ryzyko.

II. Płatności

 1. Płatności za zajęcia można dokonać przelewem na konto:

  Fotografia i Joga Agnieszka Ciszewska, Pod Borem 65, 44-187 Borowiany
  Numer Konta: 98-1050-1285-1000-0090-7502-6337

  lub bezpośrednio przed zajęciami u instruktora gotówką lub blikiem.

 2. Jeśli zajęcia nie odbędą się z winy instruktora, zostanie wyznaczony inny dzień do odrobienia zajęć na sali/online lub zostanie zwrócona płatność za zajęcia.
 3. Wykupienie wejściówki na zajęcia jest jednocześnie zobowiązaniem do przestrzegania niniejszego regulaminu.
 4. Płatność za warsztaty wyjazdowe dokonujemy na konto bankowe wg warunku podanych w ofercie weekendu z jogą.

III. Przeciwskazania zdrowotne

 1. Zajęcia jogi są przeznaczone dla osób sprawnych fizycznie.
 2. Wszelkie dolegliwości oraz problemy zdrowotne należy zgłosić instruktorowi przed zajęciami.
 3. Osoby, które nie mają pewności, czy ich stan zdrowia pozwoli im na uczestnictwo w zajęciach, proszone są o skonsultowanie się ze swoim lekarzem.
 4. Zgłoszenie na zajęcia i dokonanie płatności jest równoznaczne z oświadczeniem, że stan zdrowia uczestnika pozwala mu na udział w zajęciach.
 5. Zajęcia onkojogi są przeznaczone dla osób z historią onkologiczną, których lekarz wyraził zgodę na udział w zajęciach.
 6. Zajęcia jogi dla kobiet w ciąży są przeznaczone dla kobiet powyżej 12 tygodnia ciąży, zdrowych i po okazaniu zaświadczenia od lekarza położnika, że nie ma przeciwskazań do ćwiczenia jogi.
 7. Zajęcia jogi twarzy są połączone z oddechem i nauką relaksacji, a przeznaczone dla osób chcących poprawić wygląd twarzy w sposób naturalny.
 8. Jeśli wracasz na zajęcia po wypadku, kontuzji lub dłuższej rekonwalescencji, skonsultuj z lekarzem czy już możesz ćwiczyć.

IV. Czas trwania zajęć

 1. Zajęcia odbywają się zgodnie z aktualnym na dany miesiąc grafikiem.
 2. Zajęcia jogi trwają 1h dla dorosłych, 30 minut dzieci młodsze.

V. Bezpieczeństwo zajęć

 1. Na zajęcia przychodzimy minimum 2 godziny po obfitym posiłku i około 1 godziny po lekkostrawnym.
 2. Przez wzgląd na siebie i innych, nie przychodzimy na zajęcia z widoczną infekcją: z katarem, gorączką, przeziębieniem lub innymi infekcjami wirusowymi, stanem zapalnym.
 3. Na czas zajęć zdejmujemy biżuterię (łańcuszki, naszyjniki, bransoletki itp.).
 4. Podczas zajęć nie żujemy gumy i nie używamy telefonów komórkowych.
 5. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów świadczących o pogorszeniu samopoczucia, należy od razu przerwać ćwiczenia i zgłosić ten fakt instruktorowi.
 6. Podczas zajęć przestrzegamy zaleceń instruktora oraz dostosowujemy intensywność ćwiczeń do swoich możliwości na dany dzień.
 7. Nie wykonujemy pozycji/asan na własną rękę bez wyraźnej instrukcji instruktora.
 8. Nie instruujemy innych uczestników oraz nie pomagamy im bez wyraźnego polecenia instruktora.

Zapraszam

Agnieszka Ciszewska

Instruktorka jogi